• SK
  • CZ
  • DE
  • EN
Predaj Vašej spoločnosti
Zabezpečíme predaj Vašej fungujúcej aj nepodnikajúcej spoločnosti
Company Consulting s.r.o.

Kontaktujte nás

Prečo využiť naše služby:

Predaj Vašej spoločnosti

Ste vlastníkom/vlastníkmi funkčnej spoločnosti alebo spoločnosti, ktorá už ukončila podnikanie a rozhodli ste sa túto spoločnosť predať? Nájsť vhodného kupca však nemusí byť jednoduché.

Preto Vám ponúkame možnosť sprostredkovať predaj Vašej spoločnosti.

Na základe podkladov dodaných k spoločnosti ju zaradíme do príslušnej kategórie:
  • aktívne spoločnosti (predáva sa fungujúca spoločnosť)
  • spoločnosti, ktoré ukončili svoje podnikanie (predáva sa účtovne "vyčistená" spoločnosť)
Vykonáme predbežný audit spoločnosti, navrhneme predajnú cenu a BEZPLATNE Vašu spoločnosť zaradíme do nášho zoznamu spoločností na predaj a zároveň pripravíme všetky dokumenty, ktoré sú potrebné k prevodu.

My samozrejme nefungujeme len ako inzertný server. Spoločnosti aktívne ponúkame našim obchodným partnerom. Preto sa môžeme pochváliť referenciami viac ako 100 predaných spoločností.

Aktívne spoločnosti

Spomedzi aktívnych spoločností sa zameriavame na predaj malých a stredných firiem.

Predávame vo svojom obore úspešné a ziskové spoločnosti, ktoré sa ich vlastníci rozhodnú predať zvyčajne z dôvodu odchodu do dôchodku, rodinných dôvodov, vyplatenie jedného z viacerých spoločníkov, zamerania sa na iné podnikateľské činnosti a pod.

Samotný predaj realizujeme tromi spôsobmi:
  • predaj celého obchodného podielu - predaj celej spoločnosti novému vlastníkovy
  • predaj časti obchodného podielu - predaj časti firmy - napr. ako vyplatenie jedného zo spoločníkov, alebo navýšenie kapitálu
  • odpredaj podnikania - predaj podnikateľskej činnosti novému vlastníkovi keď spoločnosť ostáva pôvodnému vlastníkovi napr. odpredaj zákazníkov, výroby, skladových zásob a pod.
Zoznam starších spoločností na predaj

Spoločnosti, ktoré ukončili svoje podnikanie

Aj za spoločností, ktoré ukončili svoje podnikanie je možné získať pomerne vysokú cenu.

Najlepšie sú ohodnotené spoločnosti, ktoré sú registrované ako platca DPH a spoločnosti, ktoré kupujúcemu poskytujú iné výhody - napr. možnosť uplatniť stratu z minulých rokov.

Zoznam platcov DPH na predaj

Cena za predaj spoločnosti s históriou

Naša odmena za predaj spoločností s históriou je 20% z ceny spoločnosti min. však 1000€ pri spoločnostiach, ktoré ukončili činnosť. Pri aktívnych spoločnostiach odmenu stanovujeme individuálne ako percento z predajnej ceny.

V cene našej provízie je aj vypracovanie kompletnej prevodnej dokumentácie ako aj podania na zápis zmien do Obchodného registra vrátane poplatku za zápis zmien, a oznámenie zmien v spoločnosti na Živnostenskom úrade a Daňovom úrade.
Ak už s Vašou spoločnosťou nebudete podnikať a nechcete ju predať máte možnosť nechať spoločnosť zrušiť niekoľkými spôsobmi:
V prípade záujmu o predaj Vašej spoločnosti nás prosím kontaktujte.