• SK
  • CZ
  • DE
  • EN
Zrušenie Spoločnosti
Likvidácia, Zlúčenie, "ex offo" výmaz a predaj spoločností s históriou
Company Consulting s.r.o.

Kontaktujte násPrečo využiť naše služby:

MY v mediách + Referencie:


Etrend, HnOnline, podnikam.sk, tasr

Náš BLOG - info k aktuálny témam

Zrušenie spoločnosti

Chcete ukončiť Vaše podnikanie alebo zrušiť Vašu spoločnosť a nemáte dostatok času a vedomostí aby ste celý proces zrušenia vykonali sami? Obráťte sa na nás.

Poradíme Vám, ktorý spôsob zrušenia je pre Vás najvýhodnejší, pripravíme podklady pre zrušenie a v prípade potreby vykonáme všetky administratívne úkony za Vás.

Predaj Vašej spoločnosti


Ste vlastníkom/vlastníkmi funkčnej spoločnosti alebo spoločnosti, ktorá už ukončila podnikanie a rozhodli ste sa túto spoločnosť predať? Nájsť vhodného kupca však nemusí byť jednoduché.

Preto Vám ponúkame možnosť sprostredkovať predaj Vašej spoločnosti.

Likvidácia spoločnosti - 199€

Likvidácia spoločnosti predstavuje spôsob vysporiadanie majetku a záväzkov spoločnosti mimosúdnym spôsobom. Počas likvidácie sa zistí všetok majetok spoločnosti, uhradia sa záväzky spoločnosti veriteľom a prípadný likvidačný zostatok sa rozdeliť medzi spoločníkov alebo akcionárov.

Podmienkou na zrušenie spoločnosti likvidáciou je dostatok majetku na vysporiadanie všetkých záväzkov v plnej výške.

Likvidácia sa zapíše do Obchodného registra do 5 dní. Tým pádom už spoločnosť nemusí platiť daňovú licenciu. Z likvidácie je možné spoločnosť v prípade potreby "vybrať" a podnikať s ňou ďalej.

Zrušenie spoločnosti z úradnej moci "ex offo" - 150€

Z administratívneho hľadiska je pre vlastníka najjednoduchšie nechať spoločnosť zrušiť OR pre nesplnenie niektorej z povinností - napr. podávanie účtovnej závierky do Zbierky listín, zrušenie sídla spoločnosti a pod. Spoločnosť však nemôže mať majetok a dlhy.

Tu však súd nemá žiadne lehoty a tento proces trvá zvyčajne 1-2 roky.

Zlúčenie spoločnosti (Fúzia) - od 690€

Ak máte 2 a viac spoločností z ktorých už niektorú neplánujete využiť na podnikanie najjenoduchším spôsobom jej zrušenia je zlúčenie spoločnosti do inej. Zlúčanie spoločnosti sa zapíše do Obchodného registra do 5 dní.

Spoločnosť po zlúčení zaniká, tým pádom nemusí nadalej platiť licencie. Všetky záväzky a pohľadávky zanikajúcej spoločnosti preberá spoločnosť do ktorej sa zlučuje.

Neposkytujeme zlúčenie spoločnosti do spoločnosti s "bielym koňom".
V prípade záujmu o zrušenie spoločnosti nás prosím kontaktujte. Na základe stavu spoločnosti a Vašich požiadaviek Vám odporučíme najvhodnejší spôsob zrušenia.
Z 83 hodnotení Zrušenie spoločnosti sme získali hodnotenie 4.84 z 5

V zaslanej odpovedi boli zodpovedané vš‘etky moje otázky v požžadovanom rozsahu a dostal som aj ďal‘šie užžitočné rady. Ďakujem.

5/5
Odpoveď považujem za najlepšiu zo všetkých, ktoré som prostredníctvom emailu dostal. Stručná, ale hlavne úplne jasná.

5/5
Maximálna spokojnosť s prístupom ku klientovi. Užž 4 roky som Vašim klientom a v‘šetko na 100%.

5/5