• SK
  • CZ
  • DE
  • EN
Zrušenie Spoločnosti
Likvidácia, Zlúčenie, "ex offo" výmaz a predaj spoločností s históriou
Company Consulting s.r.o.

Kontaktujte nás

Prečo využiť naše služby:

Zrušenie spoločnosti

Chcete ukončiť Vaše podnikanie alebo zrušiť Vašu spoločnosť a nemáte dostatok času a vedomostí aby ste celý proces zrušenia vykonali sami? Obráťte sa na nás.

Poradíme Vám, ktorý spôsob zrušenia je pre Vás najvýhodnejší, pripravíme podklady pre zrušenie a v prípade potreby vykonáme všetky administratívne úkony za Vás.

Predaj Vašej spoločnosti

Ste vlastníkom/vlastníkmi funkčnej spoločnosti alebo spoločnosti, ktorá už ukončila podnikanie a rozhodli ste sa túto spoločnosť predať? Nájsť vhodného kupca však nemusí byť jednoduché.

Preto Vám ponúkame možnosť sprostredkovať predaj Vašej spoločnosti.

Likvidácia spoločnosti - 199€

Likvidácia spoločnosti predstavuje spôsob vysporiadanie majetku a záväzkov spoločnosti mimosúdnym spôsobom. Počas likvidácie sa zistí všetok majetok spoločnosti, uhradia sa záväzky spoločnosti veriteľom a prípadný likvidačný zostatok sa rozdeliť medzi spoločníkov alebo akcionárov.

Podmienkou na zrušenie spoločnosti likvidáciou je dostatok majetku na vysporiadanie všetkých záväzkov v plnej výške.

Zrušenie spoločnosti z úradnej moci "ex offo" - 150€

Z administratívneho hľadiska je pre vlastníka najjednoduchšie nechať spoločnosť zrušiť OR pre nesplnenie niektorej z povinností - napr. podávanie účtovnej závierky do Zbierky listín, zrušenie sídla spoločnosti a pod. Spoločnosť však nemôže mať majetok a dlhy.

Tu však súd nemá žiadne lehoty a tento proces trvá zvyčajne 1-2 roky.

Zlúčenie spoločnosti (Fúzia) - od 690€

Ak máte 2 a viac spoločností z ktorých už niektorú neplánujete využiť na podnikanie najjenoduchším spôsobom jej zrušenia je zlúčenie spoločnosti do inej. Zlúčanie spoločnosti sa zapíše do Obchodného registra do 5 dní.

Spoločnosť po zlúčení zaniká, tým pádom nemusí nadalej platiť licencie. Všetky záväzky a pohľadávky zanikajúcej spoločnosti preberá spoločnosť do ktorej sa zlučuje.

Neposkytujeme zlúčenie spoločnosti do spoločnosti s "bielym koňom".

Zrušenie organizačnej zložky zahraničnej osoby

Jedným zo zásadných rozdielov medzi organizačnou zložkou a spol. s r.o. je, že organizačná zložka nemá vlastnú právnu subjektivitu.

Tento rozdiel spôsobuje aj zásadný rozdiel v postupe zrušenia zrušenia organizačnej zložky zahraničnej osoby voči zrušeniu spoločnosti.
V prípade záujmu o zrušenie spoločnosti nás prosím kontaktujte. Na základe stavu spoločnosti a Vašich požiadaviek Vám odporučíme najvhodnejší spôsob zrušenia.
Prečo využiť naše služby?

Máme viac ako 4900 referencií

Pozriete si naše referencie a hodnotenia našich zákazníkov

Skúsenosti od roku 2009

Sme rokmi overený partner pre Vaše podnikanie

Výhodné ceny

Ponúkame kvalitné služby za výhodné ceny s množstevnými zľavami
Naše referencie:
Referencie loga
Naši klienti nás hodnotia takto:
Zrušenie spoločnosti

Zrušenie spoločnosti spočíva vo vysporiadaní majetku a záväzkov spoločnosti a výmazu spoločnosti z Obchodného registra. Najčastejšie sa zrušenie vykonáva ako: Likvidácia , Zlúčenie, alebo "ex offo" výmaz.
Zrušenie spoločnosti z úradnej moci "ex offo"

Z administratívneho hľadiska sa jedná o najjednoduchší spôsob zrušenia spoločnosti a to z dôvody nesplnenia niektorej zo zákonných povinností.
Likvidácia spoločnosti

Likvidácia spoločnosti predstavuje zrušenie spoločnosti vysporiadaním jej majetku a záväzkov mimosúdnym spôsobom. Počas likvidácie sa zistí všetok majetok spoločnosti, uhradia sa záväzky spoločnosti veriteľom a prípadný likvidačný zostatok sa rozdeliť medzi spoločníkov alebo akcionárov.