• SK
  • CZ
  • DE
  • EN
Blog
Podanie daňových priznaní bude možné už len elektronicky
Company Consulting s.r.o.

Kontaktujte nás

Prečo využiť naše služby:

Podanie daňových priznaní bude možné už len elektronicky

30.11.2017

Novela zákona zavádza nové povinnosti, jednou z nich je od 1.1.2018 povinnosť pre všetky právnické osoby zapísané v obchodnom registri komunikovať s daňovým úradom už len elektronicky.
Doteraz toto platilo len pre platcov DPH, po novom to bude platiť pre všetky právnické osoby zapísané v obchodnom registri teda aj pre neplatcov DPH.

Daňové priznanie za rok 2017 budú musieť už všetky právnické osoby podať výlučne len elektronicky. Rovnako aj daň z motorových vozidiel, ktorú je potrebné priznať už v januári 2018 bude potrebné podať elektronicky. Týka sa to aj rôznych žiadostí, oznámení a pod.

Pre fyzické osoby – živnostníkov neplatcov dph je termín pre povinnú elektronickú komunikáciu a podávanie daňových priznaní elektronicky posunutý na 1.7.2018

Je preto potrebné si zabezpečiť elektronické prístupy na portáli finančnej správy čo najskôr www.financnasprava.sk

Povinnosť sa zatiaľ netýka ostatných fyzických osôb tj. hlavne zamestnacov, ktorí naďalej možu podať daňové priznanie aj v papierovej forme.

Prečo využiť naše služby?

Máme viac ako 4900 referencií

Pozriete si naše referencie a hodnotenia našich zákazníkov

Skúsenosti od roku 2009

Sme rokmi overený partner pre Vaše podnikanie

Výhodné ceny

Ponúkame kvalitné služby za výhodné ceny s množstevnými zľavami
Naše referencie:
Referencie loga
Naši klienti nás hodnotia takto:
Zaručený Elektronický podpis (ZEP)

Zaručený Elektronický podpis (ZEP) je elektronický podpis v podobe, kde je možné overiť pravosť dokumentov a autentifikáciu podpísaného.
Znaky živnosti

Živnosťou je len taká činnosť, pri ktorej je splnených všetkých šesť atribútov vymenovaných v tomto ustanovení. To znamená, že pri absencii čo i len jedného zákonom vymenovaného znaku nepôjde o živnosť.
Nepeňažný vklad do spoločnosti

Základné imanie obchodných spoločností s.r.o. , je možné splatiť okrem klasického peňažného vkladu aj nepeňažným vkladom do spoločnosti.