• SK
  • CZ
  • DE
  • EN
Blog
Ako založiť s.r.o. v roku 2018
Company Consulting s.r.o.

Kontaktujte nás

Prečo využiť naše služby:

Ako založiť s.r.o. v roku 2018

23.4.2018

Postup založenia s.r.o. na Slovensku napriek možnosti komunikovať s úradmi elektronicky nie je celkom jednoduchý. Založiť s.r.o. je možné za dva týždne prípadne pár dní navyše. Všetko závisí od Vašej šikovnosti.
Teraz mi dovoľte aby som vám popísala všetky kroky, ak sa rozhodnete so založením obrátiť na ná. Počnúc tým že nám dáte vedieť, že chcete založiť spoločnosť s ručeným obmedzením.

Či už nám zavoláte, pošlete email alebo sa zastavíte osobne, zo začiatku sa všetko rieši mailovou komunikáciou kde vám odošleme dokument v ktorom vyplníte všetko o vašej budúcej spoločnosti. Zadáte tam údaje o konateľovi, spoločníkovi, predmety činnosti ku ktorým vám zašleme zoznam voľných a viazaných živností z ktorých si vyberiete tie ktoré budete potrebovať.

K viazaným živnostiam však netreba zabúdať doložiť doklad či už o vzdelaní alebo praxi v príslušnom odbore (požadované dokladu ku každej viazanej živnosti sú vypísané v priloženom dokumente :-) a tie nám tak isto treba poslať nascanované.

Ak sa rozhodnete mať sídlo u nás stačí si len vybrať z nami ponúkaných piatich adries v Bratislave, ak však máte vlastné sídlo firmy, treba nám dodať vyhlásenie vlastníka k sídlu a list vlastníctva.

Najdôležitejšie je však aby ste si vybrali meno firmy. Často sa stáva že si klienti vyberú už používané no vždy si to pre istotu treba skontrolovať na stránke obchodného registra Slovenskej republiky či už taká firma náhodou neexistuje! Bodky na ako rozlišovací znak neberú.... Rovnako ak je už nejaká spoločnosť XY a.s. a vy by ste chceli XY s.r.o. tak to tiež nie je rozlišovací znak. Ide iba o názov a nie o koncovku.

Po prijatí všetkých potrebných dokumentov my zabezpečíme prípravu všetkých zmlúv a dokumentov. Keď budú pripravení a skontrolované tak vás kontaktujeme ohľadom ich podpísania. Je už na vás či sa zastavíte osobne alebo to vyriešime poštou no ak nám dokumenty zašlete, netreba zabúdať nechať ich notársky overiť. Ak sa zastavíte osobne viete si to vybaviť hneď keďže v rovnakej budove je aj notár.

Ak sú všetky zmluvy v poriadku, podpísané a overené, môžeme vašu spoločnosť podať na živnostenský register. Zvykne to trvať týždeň no samozrejme ani my nevieme čo za úradníka sa k tomu dostane a rovnako ako vy aj my len čakáme, tento proces urýchliť nevieme.

Po prijatí informácie že je podanie vybavené, podávame na obchodný register kde je doba čakania rovnaká ako pri živnostenskom.

Keď už máme fyzicky v rukách živnostenský list a výpis z obchodného registra, zavoláme vám, že zložka k vašej firme je kompletná a môžete sa po ňu buď zastaviť alebo vám ju pošleme poštou.

Potom vám už iba zostáva počkať si na DIČ kartičku a číslo daňového účtu. Tieto záležitosti posiela daňový úrad už na adresu spoločnosti, takže ak máte sídlo u nás, prídu k nám a dáme vám o nich vedieť, alebo ak máte vlastné sídlo prídu na vašu adresu, no treba dbať na to aby bola označená schránka názvom firmy.

Založenie s.r.o. v AKCII

Ak u Vás súboj s.r.o. proti živnosti vyhralo založenie firmy a rozhodli ste sa pre založenie s.r.o. neváhajte nás kontaktovať a využite našu akciovú cenu.

Prečo využiť naše služby?

Máme viac ako 4900 referencií

Pozriete si naše referencie a hodnotenia našich zákazníkov

Skúsenosti od roku 2009

Sme rokmi overený partner pre Vaše podnikanie

Výhodné ceny

Ponúkame kvalitné služby za výhodné ceny s množstevnými zľavami
Naše referencie:
Referencie loga
Naši klienti nás hodnotia takto:
Obchodné spoločnosti

Obchodná spoločnosť je právnická osoba založená za účelom podnikania. Obchodnú spoločnosť môže založiť jedna alebo viac fyzických alebo právnických osôb.
Kto sídli v Bratislave?

Bratislava je sídlom viacerých medzinárodných inštitúcií, Vlády ako aj Parlamentu ako aj národných kultúrnych ustanovizní, a samozrejme veľkým množstvom spoločností.
Predaj vašej spoločnosti

Jednou z najrýchlejšou možnosťou ako sa "zbaviť" svojej neaktívnej firmy je jej odpredaj.