• SK
  • CZ
  • DE
  • EN
Blog
Daňové licencie budú od roku 2018 zrušené
Company Consulting s.r.o.

Kontaktujte nás

Prečo využiť naše služby:

Daňové licencie budú od roku 2018 zrušené

21.2.2017

Daňové licencie budú od roku 2018 zrušené. Avizujú to poslanci vládnych SNS a Mosta-Híd, ktorí predložia návrh na ich zrušenie tak, ako to je uvedené v programovom vyhlásení vlády.
Daňové licencie sa podľa schválenej úpravy zrušia od 1. januára 2018. V prípade daňovníka, ktorého zdaňovacím obdobím je kalendárny rok, sa daňová licencia posledný raz uplatní za rok 2017. Ak je zdaňovacím obdobím daňovníka hospodársky rok, licencia sa naposledy uplatní v období končiacom v priebehu roka 2018.

Daňové licencie boli zavedené v rámci konsolidačných opatrení v roku 2014. Ide o minimálnu daň z príjmov právnických osôb, ktorú sú daňové subjekty povinné zaplatiť bez ohľadu na ich dosiahnutý hospodársky výsledok.

Jej základná výška bola stanovená na 480 eur, 960 eur a 2 880 eur v závislosti od ročného obratu a podľa toho, či je daňovník platiteľom DPH.

Už od budúceho roka bude na základe schválenej novely platiť úprava paušálnych náhrad pre živnostníkov. Kým doteraz boli paušálne výdavky vo výške 40 %, po novom si budú môcť živnostníci uplatniť 60 %.

Zmení sa aj ich nominálny strop. Kým doteraz bola suma paušálnych výdavkov maximálne 5040 eur, po novom to bude 20.000 eur ročne. Túto iniciatívu podľa SNS od začiatku preferoval predseda strany Andrej Danko.

Novela z dielne Ministerstva financií (MF) SR prináša tiež zníženie sadzby dane z príjmov právnických osôb z 22 % na 21 %, či zrušenie zdravotných odvodov z dividend a nahradenie daňou vo výške 7 %.

Prečo využiť naše služby?

Máme viac ako 4900 referencií

Pozriete si naše referencie a hodnotenia našich zákazníkov

Skúsenosti od roku 2009

Sme rokmi overený partner pre Vaše podnikanie

Výhodné ceny

Ponúkame kvalitné služby za výhodné ceny s množstevnými zľavami
Naše referencie:
Referencie loga
Naši klienti nás hodnotia takto:
DIČ – daňové identifikačné číslo

Daňové identifikačné číslo (DIČ) je identifikátor – číslo dane z príjmu udelený správcom dane (Daňovým úradom).
Daňové raje

Daňovými rajmi su nazývané typicky nezávislé jurisdikcie (ostrovné štáty), ktoré svojimi zákonmi vytvorili priaznivé prostredie pre vznik a prevádzku množstva spoločností.
Offshore spoločnosti

Offshore spoločnosti sú zahraničné spoločnosti sídliace v krajinách, ktoré sú považované za daňové raje.