• SK
  • CZ
  • DE
  • EN
Blog
Ako založiť s.r.o. v roku 2020
Company Consulting s.r.o.

Kontaktujte nás

Prečo využiť naše služby:

Ako založiť s.r.o. v roku 2020

7.1.2020

V minulom článku som sa venovala založeniu spoločnosti v roku 2019, no prešiel skoro rok a veľa sa toho zmenilo, takže mi dovoľte napísať pár slov o tom čo všetko sa zmenilo pri založení spoločnosti. V tomto článku sa dočítate o postupoch ako založiť s.r.o. v roku 2020 a o zmenách, ktoré nám tento rok prináša.
Najväčšou novinkou roku 2020 bude, že od 1.7.2020 bude možné podať návrh do obchodného registra výlučne len v elektronickej forme. Do tohto dátumu je možné podať návrh aj v listinnej podobe.

Zaujíma Vás porovanie živnosti alebo s.r.o.? Pre rýchle porovanie vyskúšajte Kalkulačku - Živnosť alebo s.r.o.?.Či už nám zavoláte, pošlete email alebo sa zastavíte osobne, zo začiatku sa všetko rieši mailovou komunikáciou kde vám odošleme dokument v ktorom vyplníte všetko o vašej budúcej spoločnosti.

Do formuláru zadáte tam údaje o konateľovi, spoločníkovi, predmety činnosti ku ktorým vám zašleme zoznam voľných a viazaných živností z ktorých si vyberiete tie ktoré budete potrebovať.

Výber obchodného mena, sídla a predmetov podnikania

Keď si vyberiete názov Vašej novej firmy, treba si ho preveriť na obchodnom registri, či firma s rovnakým, alebo podobným menom už neexistuje.

Ďalším krokom je výber sídla spoločnosti. Danú nehnuteľnosť nemusíte vlastniť. Postačí Vám súhlas vlastníka k sídlu. Doteraz súhlas stačilo podpísať, no od 1.7. 2020 bude musieť byť súhlas s užívaním nehnuteľností úradne osvedčený. Ak sa rozhodnete mať sídlo u nás stačí si len vybrať z ponúkaných 6 adries v Bratislave

Predmety podnikania si viete vybrať zo zoznamov ktoré sú v maily ako príloha. Je to aktuálny zoznam voľných, viazaných a remeselných živností Ministerstva vnútra. Za viazané a voľné sa platí poplatok 7,50€ a je potrebné k nim dokladovať požadované vzdelanie alebo prax. A k nim aj súhlas zodpovedného zástupcu, teda človeka ktorý dané vzdelanie má a bude činnosť vykonávať vo Vašej spoločnosti. Tento súhlas je potrebný aj keď sa jedná o osobu či konateľa alebo spoločníka.

Konečný užívatelia výhod

Od roku 2019 musíte vyplniť aj údaje o konečnom užívateľovi výhod. Štandardne ide o osobu, ktorá má vlastní najmenej 25%ný podieľ na spoločnosti alebo poberá príjem najmenej 25% z činnosti spoločnosti. Teda má profit z podnikania spoločnosti.

Táto povinnosť platí od 1.11.2018 pre všetky novozaložené spoločnosti. Staršie spoločnosti musia túto informáciu zapísať na obchodnom registri do konca roku 2019 inak môžu byť sankcionovaná pokutou až do výšky 3310 Eur.

V prípade záujmu o zápis konečných užívateľov výhod do Obchodného registra nás neváhajte kontaktovať a využite našu akciovú cenu.

Založenie s.r.o. u nás

Radi Vás privítame v jednej z našich kancelárií v Bratislave. Poskytujeme osobné konzultácie, no vieme Vám ponúknuť aj pomoc na diaľku. Zašleme Vám dotazník v ktorom je potrebné vyplniť všetky údaje o firme, ako je obchodné meno, sídlo spoločnosti, predmety podnikania, údaje o konateľoch a spoločníkoch. V e-maile budete všetko podrobne vysvetlené. Na základe dotazníku vypracujeme všetky potrebné dokumenty.

Keď nám odošlete dotazník, my začneme pripravovať zmluvy a dokumenty. No ešte predtým, si musíme overiť bezdlžnosť spoločníkov budúcej spoločnosti na sociálnej poisťovni a na daňovom úrade. Ďalšia novinka je totiž to, že spoločníci nesmú mať nedoplatky voči sociálnej poisťovni ani na daniach. Zoznamy dlžníkov sú dostupné na webových stránkach príslušných inštitúcií. Ak by sa stalo že by ste boli dlžníkom, vyzveme vás aby ste si nedoplatok vyrovnali a následne vieme pokračovať v procese založenia.

Doteraz sa musel žiadať súhlas z Daňového úradu, ktorý posielali aj o 5 dní. Od 1.9.2018 stačí len podpísať vyhlásenie že nemáte nedoplatky na daniach ani v sociálnej poisťovni.

Ak bude všetko v poriadku, ďalší krok je na Vás. Dokumenty treba podpísať a overiť u notára. Dá sa to vyriešiť aj poštou ale lepšie je stretnutie u nás v kancelárii nakoľko máme notára priamo v budove a viete to všetko vybaviť behom chvíle.

Po úhrade faktúry už všetko ostatné zabezpečíme my. Založenie Vašej spoločnosti podáme na živnostenský register, kde to štandardne býva 5 pracovných dní a po vydaní živnostenského oprávnenia sa podáva na obchodný register kde je lehota tiež 5 dní a môže sa to predĺžiť podľa vyťaženosti sudcov.

Po zápise do obchodného registra, ktorý trvá približne dva týždne nám príde originálny výpisu z Obchodného registra. Väčeina súdov posiela výpis už len v elektronickej podobe podpísaný elektronickým podpisom. Následne vám zavoláme a môžte si prevziať celú zložku k Vašej firme.

Registráciu na daň z príjmov zabezpečujeme tiež my. DIČ kartičku posiela Daňový úrad na adresu spoločnosti ako doporučená zásielka takže ak máte sídlo u nás, treba nám dodať splnomocnenie na poštu, inak vám príde žltý lístok ktorý si treba vybrať na príslušnej pošte. Ak máte vlastnú adresu, treba mať označenú poštovú schránku s názvom firmy.

Ďalšou zmenou v v roku 2019 je to, že od roku 2018 je zrušená aj daňová licencia, teda minimálna daň. Takže ak ste v strate, alebo Vám výjde malá daň už pri podávaní daňového priznania za minulý rok nebude platiť daňovú licenciu. Táto zmena sa týka aj spoločností ktoré boli zapísané v roku 2018.

Založenie s.r.o. v AKCII

Ak u Vás súboj s.r.o. proti živnosti vyhralo založenie firmy a rozhodli ste sa pre založenie s.r.o. neváhajte nás kontaktovať a využite našu akciovú cenu.

Prečo využiť naše služby?

Máme viac ako 4900 referencií

Pozriete si naše referencie a hodnotenia našich zákazníkov

Skúsenosti od roku 2009

Sme rokmi overený partner pre Vaše podnikanie

Výhodné ceny

Ponúkame kvalitné služby za výhodné ceny s množstevnými zľavami
Naše referencie:
Referencie loga
Naši klienti nás hodnotia takto:
Obchodné spoločnosti

Obchodná spoločnosť je právnická osoba založená za účelom podnikania. Obchodnú spoločnosť môže založiť jedna alebo viac fyzických alebo právnických osôb.
Kto sídli v Bratislave?

Bratislava je sídlom viacerých medzinárodných inštitúcií, Vlády ako aj Parlamentu ako aj národných kultúrnych ustanovizní, a samozrejme veľkým množstvom spoločností.
Predaj vašej spoločnosti

Jednou z najrýchlejšou možnosťou ako sa "zbaviť" svojej neaktívnej firmy je jej odpredaj.