• SK
  • CZ
  • DE
  • EN
Blog
Pozor na falošný Obchodný register, ktorý posiela firmám šeky
Company Consulting s.r.o.

Kontaktujte nás

Prečo využiť naše služby:

Pozor na falošný Obchodný register, ktorý posiela firmám šeky

11.7.2020

Možno ste si aj vy vo firemnej schránke našli list, kde je odosielateľom Obchodný register a žiadajú od vás úhradu 133€ v priloženom šeku za zápis do Obchodného registra. POZOR nejedná o skutočný Obchodný register ale o podvodnú firmu.
Poplatok za zápis do skutočného Obchodného registra sa uhrádza ešte pred samotným založením s.r.o., takže po vzniku firmy ste do Obchodného registra zapísaný automaticky, a tak akýkoľvek ďalší poplatok za "zápis do Obchodn0ho registra" nie je nutný a jedná sa o spam.

Spoločnosť „OBCHODNÝ REGISTER s.r.o. “ vznikla len 30.5.2020, jedná sa o nový podnikateľský nápad "šmejdov", ktorí sa takto snažia vylákať peniaze od začínajúcich podnikateľov.

Zaslaný výpis vyzerá ako pravý

Forma aj obsah listu sa podobá na skutočný Výpis z obchodného registra. Dokonca aj použité razítko sa podobá na razítka používané skutočnými štátnimi orgánmi.

Zaslaný výpis od tejto spoločnosti je bezcenný papier. Nie je to Výpis použitelný na právne úkony, čize sa ním firma nemôže preukázať v banke a pod.

Dokonca na svojej stránke vo všeobecných obchodných podmienkach uvádzajú že všetky získané údaje sú z verejne dostupných zdrojov a to z obchodného registra SR prevádzkovaného Ministerstvom spravodlivosti SR.

Zasielanie šekov za registráciu na webovej stránke jej prevádzkovateľa s tým, že sa tvária ako štátny orgán je už roky používaná metóda „šmejdov“, ktorí sa takto snažia využiť nepozornosť a neskúsenosť začínajúcich podnikateľov.

Falošný register s pochybným majiteľom

V dokumentoch, samozrejme neuvádza viditelne svoje celé meno (len v patičke listu), ale iba názov OBCHODNÝ REGISTER. Ale v hlavičke je uvedená internetová adresa: www.obchodnyregister.sk, kým skutočný Obchodný register využíva doménu www.orsr.sk. Uvedená spoločnosť má IČO: 53 055 438, sídlo na Grösslingovej 52 v Bratislave, čo sa nezhoduje so sídlo skutočného Obchodného registru.

Navyše spoločnosť OBCHODNÝ REGISTER s.r.o. má podľa nášho názoru navyše aj nezákonné obchodné meno, nakoľko podľa Zákona č. 513/1991 Zb., § 10 (1) „Obchodné meno nesmie byť zameniteľné s obchodným menom iného podnikateľa a nesmie vzbudzovať klamlivú predstavu o podnikateľovi alebo o predmete podnikania.“

Majiteľom a konateľom tejto spoločnosti je Milan Manák zo Starej Turej. Jedná sa o osobu, ktorá podľa týždenník Plus 7 dní, prevádzkuje erotické kluby v Senci a Starej Turej. Do povedomia sa dostal v súvislosti s prezradenou policajnou raziou a prepojením na podnikanie rodiny Jána Čarnogurského mladšieho.

Odporúčame teda takýto list hodiť rovno do koša.Prečo využiť naše služby?

Máme viac ako 4900 referencií

Pozriete si naše referencie a hodnotenia našich zákazníkov

Skúsenosti od roku 2009

Sme rokmi overený partner pre Vaše podnikanie

Výhodné ceny

Ponúkame kvalitné služby za výhodné ceny s množstevnými zľavami
Naše referencie:
Referencie loga
Naši klienti nás hodnotia takto:
Nominee Shareholder (spoločník)

Jedná sa o formálne dosadenie spoločníka ( spoločníka / akcionára ) ktorý drží podiely, akcie spoločnosti. tzv. „opatrovník”
Založenie spoločnosti

Založenie spoločnosti je proces, pri ktorom dochádza k vzniku samostnej právnickej osoby. Proces z pravidla spočíva v spísaní potrebných dokumentov a ich podaní na príslušný register.
Účtovné obdobie

Účtovným obdobím je štandardne kalendárny rok. Prvý obchodný rok spoločnosti začína dňom zápisu do obchodného registra.