• SK
 • CZ
 • DE
 • EN
Blog
Najlacnejšie virtuálne sídlo
Company Consulting s.r.o.

Kontaktujte nás

Prečo využiť naše služby:

Najlacnejšie virtuálne sídlo

4.10.2019

Poskytovanie virtuálneho sídla je bežná služba, ktorá vychádza z konceptu zdielanej kancelárie, kde má v jednej kancelárii sídlo niekoľko spoločností. V súčasnej dobe mnoho podnikateľov využíva výhody virtuálneho sídla, čo v skratke znamená, že na adrese firmy preberanie pošty a kontakt s prípadnými návštevami zabezpečuje prevádzkovateľ.
Pri výbere sídla je dôležité byť obozretný, pretože existujú riziká, ktoré sú spojené s príliš nízkou cenou. Vo všeobecnosti je bezpečnejšie spoľahnúť sa na overenú firmu, ktorá služby poskytuje profesionálne, dlhodobo a úspešne.

Druhy poskytovateľov virtuálnych sídiel

 1. Medzinárodný poskytovateľ sídla
  Ide o služby poskytované celosvetovo na profesionálnej úrovni, kde cena zodpovedá kvalite poskytovaných služieb a je často privysoká pre slovenské začínajúce firmy.
 2. Slovenský poskytovateľ sídla
  Profesionálne služby poskytované na Slovensku, kde je cena akceptovateľná a výhodná pre slovenských klientov.
 3. Lacné virtuálne sídla
  Lacné virtuálne sídla sa začali objavovať v roku 2013. Začali ich ponúkať firmy, ktoré poskytujú služby virtuálneho sídla za symbolické ceny od 5 do 10 EUR mesačne. Tieto virtuálne sídla s a spájajú s problémovými a zadĺženými firmami, ktoré sú na odpis. Tu platí, že najlacnejšia možnosť nemusí byť tá najlepšia.

Riziká výberu lacného virtuálneho sídla

 • Nízka cena láka firmy, ktoré sú zadĺžené. Pokiaľ má niekto zadĺženú firmu s exekúciami a nebodaj sa jej chce zbaviť, najlepšou možnosťou je pre neho využiť tie najlacnejšie služby. Platí tu preto, čím je cena vyššia, tým menej problémových spoločností bude sídliť na danej adrese.
 • Na jednej adrese sídlia tisícky firiem, ktoré nie sú poriadne označené.
 • Často tam sídlia firmy, ktoré fúzujú zadĺžené firmy do jednej. Ak by ste mali sídlo na tom istom mieste budete v očiach daňových úradníkov a policajtov považovaný za problematickú firmu, pretože ste na adrese nielen s tisíckou ďalších firiem, ale aj kopou zadĺžených firiem, ktoré sú zlúčené.


Ako najlepšie vybrať virtuálne sídlo?

ADRESA

Sídla na adresách, ktoré sú považované za problémové, na okraji mesta, alebo na sídliskách nebudia dobrý dojem a znižujú dôveryhodnosť. Adresa sídla musí byť známa a mala by patriť medzi tie lukratívnejšie oblasti v meste. Ideálne sídlo firmy je v administratívnom komplexe v centre mesta.

Na Slovensku sa sa stretnete i s ponukou zriadenia virtuálneho sídla v byte. Táto alternatíva je lacnejšia, ale stráca sa tu pointa virtuálneho sídla, ktoré má byť v reprezentatívnych priestoroch.

MESTO

Vo všeobecnosti platí, že ak ste orientovaný na zahraničné trhy, optimálne je mať zriadené sídlo v hlavnom meste, ktoré je centrom biznisu a kultúrneho života. Z Bratislavy je blízko do Viedne či Budapešti, čo otvára nové možnosti spolupráce.

Zahraničný obchodný partner skôr bude poznať Bratislavu, ako niektoré z krajských miest. Okrem iného Bratislava dodáva istú prestíž, ktorú by so sídlom v inom meste Slovenska pravdepodobne nedosiahla. Ďalšou výhodou je, že tam sídlia desaťtisíce firiem a možnosť vykonania daňovej kontroly je veľmi malá.

BUDOVA

Budova by mala byť reprezentatívnou a na patričnej vizuálnej úrovni. Nechcete predsa, aby klienti virtuálnej kancelárie po vyhľadaní adresy v mapách uvideli starý panelák z minulého režimu.

NÍZKA CENA

Podozrivo nízka cena je väčšinou problémom práve preto, že za ňu nedostanete tie najlepšie služby, napríklad preposielanie pošty a notifikácie budú s menšou pravidelnosťou. A ako sme už spomínali, nízka cena priťahuje problémové firmy, kde ich na jednej adrese ich sídli priveľa.

OZNAČENIE SÍDLA

Problém s označením sídla nastáva, keď spoločnosti v snahe maximalizovať svoj zisk umiestnia na virtuálne sídlo tisícky firiem. V takýchto prípadoch je často na adrese len zošit so zoznamom firiem bez riadneho označenia na schránkach. Preto si pri výbere sídla dajte záležať a zistite si, ako je to s označením schránky.

ZMLUVA

Znakom, že poskytovateľ sídla berie službu vážne, je predloženie riadnej zmluvy, kde sú špecifikované všetky podmienky, práva, povinnosti a nároky vrátane preposielania pošty, či ostatných detailov.

VLASTNÍCTVO NEHNUTEĽNOSTI

V ideálnom prípade poskytovateľ sídla vlastní nehnuteľnosť. Pokiaľ poskytovateľ sídla nevlastní danú nehnuteľnosť, ktorá poskytuje virtuálne sídlo mal by dôveryhodným spôsobom deklarovať, že sa jedná o stabilné a dlhodobé sídlo. Môže sa stať, že firme skončí podnájom v dôsledku čoho dôjde aj k zrušeniu virtuálnych sídiel, čo prináša zákazníkom nepríjemnosti a množstvo administratívnych zmien.

KOMPLEXNÝ SERVIS

Spoločnosť poskytujúca virtuálne sídlo by vám mala pomôcť aj s právnymi a administratívnymi úkonmi, ako sú napríklad zmeny v obchodnom registri alebo pomoc pri zakladaní spoločnosti. Naša spoločnosť zabezpečuje komplexný servis, t. j. všetko od založenia spoločnosti, zmeny v spoločnostiach až po zrušenie spoločnosti.

Našim klientom zabezpečujeme kontakt s úradmi, podávanie žiadostí a iné doplnkové služby. Na základe niekoľkoročných skúseností Vám poradíme a pripravíme všetky potrebné náležitosti.

Najväčší výber virtuálnych sídiel na Slovensku

Naša spoločnosť je najväčším poskytovateľom virtuáneho sídla v Bratislave ako aj na celom Slovensku.

Virtuálne sídlo poskytujeme vo vlastných nehnuteľnostiach na 6-tich adresách v Bratislave stovkám spokojných klientov. U nás si môžete vybrať virtuálne sídlo z najširšej ponuky v Bratislave.

Kopčianska Vyšehradská Klincová Konventná


Prečo využiť naše služby?

Máme viac ako 4900 referencií

Pozriete si naše referencie a hodnotenia našich zákazníkov

Skúsenosti od roku 2009

Sme rokmi overený partner pre Vaše podnikanie

Výhodné ceny

Ponúkame kvalitné služby za výhodné ceny s množstevnými zľavami
Naše referencie:
Referencie loga
Naši klienti nás hodnotia takto:
Virtuálne sídlo

Virtuálne sídlo alebo aj virtuálna kancelária je služba umiestnenia sídla viarerých spoločností na 1 zdielanú adresu. Hlavnou výhodou je úspora nákladov oproti prenájmu samostatnej kancelárie.
Sídlo spoločnosti

Obchodný zakonník vyžaduje aby mala každá obchodná spoločnosť zapísané do obchodného registra sídlo spoločnosti. Ako sídlo môže slúžiť kancelária, dom, byt alebo nebytový priestor.
Virtual office

Virtual office, alebo aj virtuálna kancelária je služba, keď miesto prenájmu kancelárskych priestorov ako sídla spoločnosti môžu naši klienti využiť len službu Virtuálne sídlo spoločnosti, a to bez potreby platiť niekoľkonásobne vyššie nájomné za kanceláriu.