• SK
  • CZ
  • DE
  • EN
Blog
Odvody do Sociálnej a Zdravotnej poisťovne pre SZČO a samoplatiteľov v roku 2018
Company Consulting s.r.o.

Kontaktujte nás

Prečo využiť naše služby:

Odvody do Sociálnej a Zdravotnej poisťovne pre SZČO a samoplatiteľov v roku 2018

6.2.2018

Od januára 2018 sa opäť zmenil vymeriavací základ pre platenie odvodov a tým pádom aj výška odvodov do Sociálnej a Zdravotnej poisťovne pre SZČO a dobrovolne nezamestnaných.

Zdravotná poisťovňa

Minimálny vymeriavací základ sa zvýši z 441,50 euro na 456,00 euro, takže minimálne mesačné zdravotné odvody vzrastú z 61,81 eura na 63,84 eura.

Novelou zákona o zdravotnom poistení sa maximálny vymeriavací základ SZČO na účely zdravotného poistenia ruší od 1.1.2017.


Sociálna poisťovňa

Minimálny vymeriavací základ sa zvýši z 441,50 euro na 456,00 euro. Od januára preto stúpnu minimálne mesačné odvody z 146,35 eura na 151,16 eura. Toto sa dotkne väčšiny živnostníkov.

Maximálny vymeriavací základ sa zvýši z 6181 euro na 6 384,00 eura.

Najvyššie odvody do Sociálnej poisťovne sa zvýši z 2048,99 eura na 2116,29 eura.

Je preto dobré porozmýšľať či pre vás nebude výhodnejšie zrušiť živnosť a založiť s.r.o.

V spoločnosti s.r.o. sa môže spoločník a konateľ zamestnať, vtedy odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne platí spoločnosť podľa výšky príjmu.

Ale spoločník a konateľ nemusí byť zamestnaný. Vtedy je potrebné byť prihlásený len do zdravotnej poisťovne a platiť len minimálny zdravotný odvod. Sociálne poistenie nie je povinné pri dobrovoľne nezamestnaných platiť.


Odvody za minulé roky:Prečo využiť naše služby?

Máme viac ako 4900 referencií

Pozriete si naše referencie a hodnotenia našich zákazníkov

Skúsenosti od roku 2009

Sme rokmi overený partner pre Vaše podnikanie

Výhodné ceny

Ponúkame kvalitné služby za výhodné ceny s množstevnými zľavami
Naše referencie:
Referencie loga
Naši klienti nás hodnotia takto:
IČ DPH

IČ DPH v dlhom tvare Identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty. Toto číslo je identifikátor pre platenie dane z pridanej hodnoty pre štáty Európskej únie.
Remeselná živnosť

Pre vykonávanie remeselnej živnosti je potrebné okrem všeobecných podmienok (bezúhonnosť) splniť aj podmienku pobytu v Slovenskej republike a vzdelania.
Daňové raje

Daňovými rajmi su nazývané typicky nezávislé jurisdikcie (ostrovné štáty), ktoré svojimi zákonmi vytvorili priaznivé prostredie pre vznik a prevádzku množstva spoločností.