• SK
  • CZ
  • DE
  • EN
Blog
Nové vyššie odvody od 1.1.2016 do Sociálnej a Zdravotnej poisťovne
Company Consulting s.r.o.

Kontaktujte nás

Prečo využiť naše služby:

Nové vyššie odvody od 1.1.2016 do Sociálnej a Zdravotnej poisťovne

27.10.2015

Od januára 2016 sa opäť zmení vymeriavací základ pre platenie odvodov a tým pádom aj výška odvodov do Sociálnej a Zdravotnej poisťovne pre SZČO a dobrovolne nezamestnaných.

Zdravotná poisťovňa

Minimálny vymeriavací základ sa zvýši z 412 euro na 429 euro, takže minimálne mesačné zdravotné odvody vzrastú z 57,68 eura na 60,06 eura.

Maximálny vymeriavací základ sa zvýši z 4120 euro na 4290 eura, takže maximálny mesačný odvod do zdravotnej poisťovne vzrastie na 600,60 eura

Sociálna poisťovňa

Minimálny vymeriavací základ sa zvýši z 412 euro na 429 euro. Od januára preto stúpnu minimálne mesačné odvody z 136,57 eura na 142,20 eura. Toto sa dotkne väčšiny živnostníkov.

Maximálny vymeriavací základ sa zvýši z 4120 euro na 4290 eura.

Najvyššie odvody do Sociálnej poisťovne sa zvýši z 1365,78 eura na 1422,13 eura.

Je preto dobré porozmýšľať či pre vás nebude výhodnejšie zrušiť živnosť a založiť s.r.o.

V spoločnosti s.r.o. sa môže spoločník a konateľ zamestnať, vtedy odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne platí spoločnosť podľa výšky príjmu.

Ale spoločník a konateľ nemusí byť zamestnaný. Vtedy je potrebné byť prihlásený len do zdravotnej poisťovne a platiť len minimálny zdravotný odvod. Sociálne poistenie nie je povinné pri dobrovoľne nezamestnaných platiť.

Prečo využiť naše služby?

Máme viac ako 4900 referencií

Pozriete si naše referencie a hodnotenia našich zákazníkov

Skúsenosti od roku 2009

Sme rokmi overený partner pre Vaše podnikanie

Výhodné ceny

Ponúkame kvalitné služby za výhodné ceny s množstevnými zľavami
Naše referencie:
Referencie loga
Naši klienti nás hodnotia takto:
Apostila – vyššie overenie

Apostila (vyššie overenie) je doložka, ktorá sa pripája za oficiálne listiny a dokumenty, ktorá preukazuje overenie podpisu a razítka na listine za účelom jeho použitia v zahraničí - v inom členskom štáte Haagskej konvencie.
Virtual office

Virtual office, alebo aj virtuálna kancelária je služba, keď miesto prenájmu kancelárskych priestorov ako sídla spoločnosti môžu naši klienti využiť len službu Virtuálne sídlo spoločnosti, a to bez potreby platiť niekoľkonásobne vyššie nájomné za kanceláriu.