• SK
  • CZ
  • DE
  • EN
Slovník pojmov
Konateľ
Company Consulting s.r.o.

Kontaktujte nás

Prečo využiť naše služby:Konateľ

Konateľ je štatutárny orgán spoločnosti s ručením obmedzením, je najvyšším orgánom a jeho povinnosťou je riadiť spoločnosť a konať za ňu.
Konateľom v s.r.o. môže byť iba fyzická osoba, spravidla jej spoločník, ale môže to byť aj tretia osoba. Počet konateľov je neobmedzení.

Podmienkou je aby osoba, ktorá chce byť konateľom mala čistý register trestov. Konateľom môže byť len občan EU alebo občan krajín OECD. V prípade, že konateľom je osoba mimo krajín EU alebo OECD, jedinou možnosťou je si vybaviť povolenie na pobyt v Slovenskej republike. V takomto prípade môže byť konateľom aj občan mimo krajín EU alebo OECD.
Prečo využiť naše služby?

Máme viac ako 4900 referencií

Pozriete si naše referencie a hodnotenia našich zákazníkov

Skúsenosti od roku 2009

Sme rokmi overený partner pre Vaše podnikanie

Výhodné ceny

Ponúkame kvalitné služby za výhodné ceny s množstevnými zľavami
Naše referencie:
Referencie loga
Naši klienti nás hodnotia takto:
Konateľ

Konateľ je štatutárny orgán spoločnosti s ručením obmedzením, je najvyšším orgánom a jeho povinnosťou je riadiť spoločnosť a konať za ňu.
Nominee Director ( konateľ)

Jedná sa o formálne menovaného riaditeľa (konateľa) spoločnosti, ktorého meno je uvedené na všetkých oficiálnych verejných dokumentoch.
Likvidátor

Likvidátorom v prípade ak sa spoločnosť zrušuje likvidáciou býva zvyčajne konateľ, ale môže to byť aj iná osoba. Likvidátora vymenúva valné zhromaždenie.